Česká republikaSlovensko

Green World Nátepníky s turmalínem

Green World Nátepníky s turmalínem
 • Green World Nátepníky s turmalínem
 • Green World Nátepníky s turmalínem
 • Značka: Green World
 • Kód tovaru: 2063
 • Dostupnosť: 2 - 6 dní od vytvorenia objednávky
 • Cena:
  29,45 €
  (24,54 € bez DPH 20%)
  K tomuto tovaru získate darček podľa výberu zadarmo.

Darček zadarmo! K tomuto tovaru si budete môcť v nákupnom košíku vybrať darček zadarmo (zoznam možných darčekov - reflexná páska, rúško, balenie náplastí...).

Záprstná kosť je časť hornej končatiny medzi rukou a predlaktím (medzi vretennou a lakťovou kosťou a záprstnou kosťou), ktorú tvorí osem kostí. Zápästné kosti sú usporiadané v dvoch radoch; kosti distálneho radu sú spojené s kosťami dlane, proximálne kosti s kosťami včelieho kĺbu. Na rozdiel od ostatných štruktúr ruky nemá zápästie radiálnu štruktúru.

Zápästie je vždy vystavené veľkej fyzickej aj plastickej záťaži (nosenie ťažkých predmetov, časté ohýbanie v oblasti zápästia, otáčavé pohyby pri rôznych druhoch práce, napríklad pri ručnom šľahaní smotany). Zápästia vždy zohrávajú primárnu úlohu pri pracovných činnostiach človeka vrátane domácich prác a sú najzraniteľnejšie. Šoférovanie auta, počítačové činnosti, loptové hry, kliky, murárske a tesárske práce, montáž rôznych výrobkov, veľký objem strihania a šitia odevov a mnohé ďalšie druhy prác a zamestnaní si často vyžadujú pružnú koordináciu zápästia. Nesprávne rozloženie sily môže spôsobiť zranenia zápästia od ľahkého stupňa poškodenia, ktoré spôsobuje zápal a bolesť, až po ťažký stupeň poškodenia - natiahnutie alebo zlomeninu väzov, vznik artritídy alebo artrózy.

Aby sa predišlo poškodeniu zápästia pri veľkom zaťažení, je potrebný neustály tréning, ako aj prevencia, ktorá je kľúčom k ochrane zápästia. Správna prevencia ochráni pred vznikom a rozvojom ochorenia zápästia, artritídy a artrózy, čím sa výrazne zníži riziko zranenia.

Turmalínové náramky sú vyrobené z látky vytvorenej pomocou špeciálnej nanotechnológie. Jeho štruktúra obsahuje termosenzitívne materiály (18 %), nanočastice kryštálov turmalínu (8 %), bambusové uhlie (10 %), čistý germániový prášok (5 %). Na vnútornej strane náramku sú pripevnené magnety.

Náramky sú dobrým prostriedkom na ochranu kĺbov zápästia, a preto si dnes získavajú čoraz väčšiu popularitu a stávajú sa nevyhnutným doplnkom vodičov, cukrárov, športovcov, stavbárov, programátorov, krajčírok, umelcov, baletiek a mnohých ďalších skupín ľudí.

Turmalín vyžaruje záporné ióny, ktoré eliminujú patologický proces, stimulujú bunkový metabolizmus, zvyšujú vitalitu buniek, upokojujú nervový systém, odstraňujú únavu a iné poruchy, udržujú zdravú pokožku. Záporné ióny, ktoré prenikajú do tela, regulujú hladinu pH krvi nasýtením krvi alkalickými zložkami. Záporné ióny majú sterilizačný účinok, dezinfikujú patogénnu mikroflóru. Dlhovlnné infračervené žiarenie turmalínu pomáha rozširovať kapiláry, stimuluje krvný obeh, aktivuje bunky, urýchľuje proces látkovej výmeny.

Germánium podlieha aktívnemu chemickému procesu, ktorého výsledkom je uvoľňovanie konverzných elektrónov žiarením s veľmi malou vlnovou dĺžkou. Tým sa zvyšujú biologické a terapeutické účinky: výrazne sa zvyšuje lymfatická drenáž tkanív, zlepšuje sa elasticita ciev a cievny tonus, zvyšuje sa rýchlosť prietoku krvi, zvyšuje sa priemer kapilár, čo má vazodilatačný účinok, zmierňuje opuchy a má imunostimulačný účinok.

Magnety pomáhajú obnoviť magnetické pole človeka. Na úrovni tkaniva sa účinok magnetického pôsobenia dosahuje zlepšením mikrocirkulácie (prietoku krvi v malých cievach) a zvýšením priepustnosti membrán v zóne pôsobenia, zvýšením rýchlosti biochemických reakcií a metabolických procesov. Magnetické vlny prispievajú k regenerácii (obnove) poškodených tkanív vrátane chrupaviek, stimulácii nervovosvalových procesov, znižujú opuchy, k pozitívnemu účinku pri liečbe úrazov a dlhodobo sa nehojacich zlomenín.

Indikácie na použitie:

1. Zdraví ľudia môžu ortézu na zápästie používať denne pri vysokej fyzickej aj plastickej záťaži zápästia a tiež ako prevenciu ochorení zápästia.

2. Účinky turmalínových náramkov na zápästie: podporujú rýchlu a účinnú regeneráciu tkanív po veľkej záťaži, silnom podchladení rúk a zlomeninách v oblasti zápästia.

3. Výrobok má pomocné liečivé účinky a oslabuje pocit bolesti v oblasti zápästia, odstraňuje necitlivosť prstov, zabraňuje vysúšaniu a praskaniu pokožky rúk, nepružnosti kĺbov, kŕčom a príznakom reumatoidnej artritídy prstov.

Začnite používať náplasti 20-30 minút raz denne. Po 10-12 dňoch môžete prejsť na 2 použitia denne a postupne predlžovať čas nosenia na 1-2 hodiny 2-3 krát denne. Po 15-30 minútach (závisí od pokožky človeka) sa objaví pocit tepla a mierneho pálenia (pri silnejšom pocite pálenia treba náplasti odstrániť). Dlhodobé používanie náplastí na zápästie zlepšuje krvný obeh, aktivuje tkanivové bunky, urýchľuje metabolizmus a zlepšuje zásobovanie kožných buniek živinami. Okrem toho prispieva k udržaniu tepla, odstraňuje vlhkosť a nepríjemné pachy.

Preventívne opatrenia:

1. Turmalínové náplasti na zápästie by sa nemali používať pri vysokých telesných teplotách, náchylnosti na krvácanie, poruchách citlivosti na teplotu, ako aj pri poškodení integrity pokožky.

2. Pri poraneniach mäkkých tkanív zápästia sa náplasti na zápästie nesmú používať skôr ako 24-48 hodín po poranení.

3. Turmalínové výrobky nesmú používať tehotné ženy a deti.

4. Neodporúča sa používať alebo používať len s opatrnosťou u pacientov s kardiostimulátorom a v prípade individuálnej citlivosti organizmu na alergie.

Taktiež sa turmalínové výrobky nemôžu používať, ak máte rôzne zhubné a nezhubné novotvary.

Ošetrovanie výrobku: Odporúča sa iba ručné umývanie v teplej vode s teplotou nepresahujúcou 30 °C. Používajte len prírodné pracie prostriedky. Nežehlite, nesušte ani nebielte. Nepoužívajte chemické čistenie. Sušenie by sa malo vykonávať mimo vykurovacích telies a nie na priamom slnečnom svetle.

Na zvýšenie účinku turmalínu by však mali byť suché vnútorné časti vystavené slnku alebo inému zdroju tepla maximálne na 2 hodiny každých 7-10 dní.

Používajte turmalín, aby vás zápästie dlhodobo nebolelo!

Parametre
Počet bodov20

Získajte na svoj nákup 20% zľavu vďaka vernostnému klubu Green World. Registrácia je teraz len za 12,95 € a získate vďaka nej zadarmo darčeky v hodnote 28,68 €.

Nový dotaz